"Искаме гол" - това е желанието на феновете на Левски и трябва да се превърне в мото на отбора за днешното гостуване на Царско село.
Сините се намират в кошмарна серия - в последните 4 мача не са реализирали, като в тях стигнаха само до едно равенство и след него наредиха 3 загуби.
Последният, който вкара - Найджъл Робърта, вече го няма в състава. Нидерландецът донесе успеха с 1:0 над Славия на 21 март на „Герена" в 85-ата минута.
След това 6 часа и 5 минути никой от бившите му съотборници не е успял да порази противниковата врата.
След Робърта още четирима чужденци напуснаха, но не защото бяха продадени, а за-щото си тръгнаха заради неплатени заплати - Файсал Рерас, Ребин Сулака, Тома Даске и Насиру Мохамед.
Затова и изборът пред треньорския щаб за днешния сблъсък с Царско село не е голям.
През сезона сините не успяха да победят съперника - загубиха с 0:1 на „Герена" и стигнаха до 2:2 при визитата си, пише "Тема спорт". Днес ще се пробват да го сторят от трети опит. Донякъде добрата новина е завръщането в състава на Начо Монсалве.
Испанският централен защитник не е играл от 13 март, когато бе победен Ботев Враца с 1:3. Тогава той напусна терена с 2 счупени ребра. До него в отбрана ще е Живко Атанасов, а като бекове се очаква да играят Патрик-Габриел Галчев и Драган Михайлович.
В полузащитата ще са Райнов и Илия Юруков, а пред тях ще действат младоците Здравко Димитров, Марин Петков и Мартин Петков. Дилема има за върха на атаката - да се заложи на разочаровалия тотално в Левски мароканец Билал Бари, или да се пробва вариант с Андриан Краев.
Такава дилема имаше и преди дербито с ЦСКА (0:2). В сблъсъка с червените и двамата не се запомниха с нищо. Ако Краев бъде предпочетен, то това ще означава, че Левски ще излезе без типичен централен нападател.
Царско село влиза като фаворит в мача не само заради успешното си представяне срещу сините през кампанията. Отборът е в серия от три поредни победи при новия си треньор Антони Здравков. Сухия обаче има проблеми по окомплектоването на състава за домакинството.
Той няма да може да разчита на двама от централните си защитници - Луис Педро и Иван Бандаловски, както и на офанзивния халф Дилън Мертенс, който се представя отлично през пролетта. И тримата пропускат срещата заради наказания.
Очаква се до капитана Кавдански в центъра на отбраната да застане Марков. В ролята на дефанзивен халф ще е Лъчезар Балтанов, а пред него ще играят Стеванович, Манев, нашумелият напоследък младок Димитър Костадинов, както и Андерсон Кордейро. В атака ще е Стефан Христов.
Царско село има аванс от 6 точки пред Левски. Домакините имат реален шанс да се борят с Черно море за седмото място, което праща на бараж за евроквота.








Рецепта за лесна пица без мая
Европа забранява "еднократните" коли
Балкони в София са превърнати в депо за боклуци, съседи се опасяват от пожар
Проучване: Прекомерната употреба на AI чатботове отслабва критичното мислене
САЩ разширяват арктическите бойни способности, под натиск е северната отбрана на Русия
Шакира срещна нов висок и мургав красавец - той ли е новото й гадже
В Италия обидени от думите на Тръмп към Мелони
Полицията излиза на пътя в сезона на отпуските
Ford изтегля европейски модели заради риск от пожар
Porsche направи юбилейно 911
Запалена цигара взриви автомобил
Volkswagen съкращава гамата си, както и хиляди служители
Александър Шлеменко спря Никола Дипчиков на ACA 204
Българският бокс с четири ключови битки в събота
Жулиен Риков и Али Юзеир излизат за победа на SENSHI 32 Grand Prix
Роселин Бачевски си гарантира медал от Европейската купа в Чехия
Дентално здраве от детството до зрелостта: Смяната на зъбите – кога е в норма и кога изисква консултация
Психиатрична помощ, ТЕЛК и домашно насилие на фокус в здравното министерство
Ето колко крачки трябва да правим на ден, за да сме здрави
Хранителни интоксикации - как да ги разпознаем?
Коментари
Напиши коментар16:22 | 5 май 2021 г.
13:27 | 5 май 2021 г.
10:18 | 5 май 2021 г.
Напиши коментар